Σάββατο 22 Μαρτίου 2008

Βέροια Vs ΠΑΟΚ ( 0-0 ) Το κολλύριο ήταν απαραίτητο !

Ισόπαλο χωρίς τέρματα έληξε το παιχνίδι στη Βέροια, μεταξύ της ομώνυμης ομάδας και του ΠΑΟΚ. Οι δύο αντίπαλοι δεν δημιούργησαν ευκαιρίες σε ένα πολύ κακό ματς με κλειστές άμυνες.Το πρώτο ημίχρονο ήταν κακό, με το παιχνίδι να εξελίσσεται κυρίως στον χώρο του κέντρου και τις δύο ομάδες να μην μπορούν να φανούν.Η μοναδική ευκαιρία δημιουργήθηκε από τον ΠΑΟΚ , όταν μετά από ατομική προσπάθεια και σουτ του Βερόν, η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Αποστολίδη.

Στο δεύτερο ημίχρονο, Ο αγώνας ωστόσο συνεχίστηκε στο ίδιο στίλ με αποτέλεσμα για ακόμη μια φορά οι δύο ομάδες να μην φτάνουν με αξιώσεις στην αντίπαλη περιοχή. Οι δύο προπονητές μάταια προσπάθησαν να κάνουν διορθωτικές κινήσεις απ’ τον πάγκο αφού αυτές δεν άλλαξαν την εικόνα του αγώνα και το 0-0 παρέμεινε μέχρι το τέλος.

Ο ΠΑΟΚ, έφτασε επιτέλους τους 32 βαθμούς ! ! !